PSYCHONAUT A PSYCHOPOMP SAŠA PUEBLO
Špeciálne duševné techniky prenikania ľudskej psychiky do reálneho kozmu okolo nás. Techniky astrálneho putovania a astrálna turistika po našej reálnej planéte Zem. Saša Pueblo ako vedátor a polyhistor. Moderná ezoterika vystavaná na nepriamych dôkazoch a vedeckých metódach bádania a overovania.
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO DHARMA
Ezoterik, psychonaut, psychopomp a nadšenec kozmu.
Chcete sa naučiť týmto duchovným technikám?
Potrebujete odborne poradiť okolo meditácií?
Neváhajte a kontaktujte ma.
Odpoviem každému osobne.
Vstupná konzultácia je bezplatná.
Informujte sa aj o iných bezplatných službách.
https://cimax.sk/lieky/kontakt
Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk
TÉMA: ATÓMOVÁ absorpčná spektroskopia
Atómová absorpčná spektroskoPIA
Atómová absorpčná spektroskopia (AAS) je spektroanalytický postup pre kvantitatívne stanovenie chemických prvkov s použitím absorpcie optického žiarenia (svetla) voľnými atómami v plynnom stave.V analytickej chémii sa metóda používa na určenie koncentrácie konkrétneho prvku (analytu) vo vzorke, ktorá sa má analyzovať. AAS sa môže použiť na určenie viac ako 70 rôznych prvkov v roztoku alebo priamo v pevných vzorkách používaných vo farmakologickom, biofyzikálnom a toxikologickom výskume.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Atomov%C3%A1_absorp%…
https://de.wikipedia.org/wiki/Atomabsorptionsspekt… – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_absorption_sp… – translate
ObráZKY
https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_absorption_sp…
Lambertov-Beerov zákon
Lambertov-Beerov zákon je matematické vyjadrenie závislosti absorpcie elektromagnetického žiarenia od vlastností materiálu, cez ktorý žiarenie prechádza. Zákon bol empiricky odvodený nezávisle fyzikmi Bouguerom (1729), Lambertom (1760) a Beerom (1852). Lambertov—Beerov zákon platí len pre absorpciu monochromatického žiarenia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Lambertov-Beerov_z%C…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lambert%C5%AFv-Beer%…
https://en.wikipedia.org/wiki/Beer%E2%80%93Lambert… – translate
OBRázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Beer%E2%80%93Lambert…
MOnochromátor
Monochromátor je zariadenie prepúšťajúce len veľmi úzku časť spektra, ktorého vlnovú dĺžku možno meniť. Funkciu monochromátora plní napríklad druhá štrbina pri spektroheliografe. Aj všetky rádioastronomické prístroje sú monochromátory, pretože z prichádzajúceho žiarenia rôznych vlnových dĺžok vyberajú len úzku časť spektra a zosilňujú ho.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Monochrom%C3%A1tor
https://cs.wikipedia.org/wiki/Monochrom%C3%A1tor
https://de.wikipedia.org/wiki/Monochromator – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Monochromator – translate
ObrázkY
https://en.wikipedia.org/wiki/Monochromator#/media…
Vlnová dĺžKA
Vlnová délka označuje vzdialenosť dvoch najbližších bodov postupného periodického vlnenia, ktoré sa kmitajú vo fáze. Vlnová dĺžka závisí od frekvencie vlnenia a rýchlosti šírenia vlny:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vlnov%C3%A1_d%C4%BA%…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlnov%C3%A1_d%C3%A9l…
https://en.wikipedia.org/wiki/Wavelength – translate
oBRÁZKy
https://en.wikipedia.org/wiki/Wavelength#/media/Fi…
Radiačný tok
Radiačný tok je mierou množstva ožiarenia prijímaného objektom z daného zdroja. Môže to byť akýkoľvek typ žiarenia, vrátane elektromagnetického, zvuku a častíc z rádioaktívneho zdroja.
https://en.wikipedia.org/wiki/Radiation_flux
ANAlytický nebulizér
Všeobecný termín nebulizér sa vzťahuje na zariadenie, ktoré premieňa kvapaliny na jemnú hmlu. Trysky taktiež premieňajú kvapaliny na jemnú hmlu, ale to robia tlakom cez malé otvory. Nebulizátory všeobecne používajú toky plynu na dodávanie hmly. Najbežnejšou formou rozprašovačov sú zdravotnícke pomôcky, ako sú inhalátory na astma alebo plechovky na farbu. Analytické rozprašovače sú špeciálnou kategóriou v tom, že ich cieľom je dodávať jemnú hmlu na spektrometrické prístroje na elementárnu analýzu. Sú to nevyhnutné časti indukčne viazanej plazmovej atómovej emisnej spektroskopie (ICP-AES), hmotnostnej spektrometrie indukčne viazanej plazmy (ICP-MS) a atómovej absorpčnej spektroskopie (AAS).
https://en.wikipedia.org/wiki/Analytical_nebulizer – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Analytical_nebulizer…
Aerosól
Aerosól je koloid jemných pevných častíc alebo kvapôčok kvapaliny vo vzduchu alebo inom plyne. Aerosóly môžu byť prírodné alebo antropogénne. Príklady prírodných aerosólov sú hmla, lesné exsudáty a gejzírová para. Príkladmi umelých aerosólov sú zákal, prach, znečisťujúce látky vo vzduchu a dym. Tekuté alebo tuhé častice majú priemer väčšinou menší ako 1 um. Väčšie častice s výraznou rýchlosťou usadzovania s pôsobujú, že zmes je suspenzia, ale rozdiel nie je jasný.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Aeros%C3%B3l
https://cs.wikipedia.org/wiki/Aerosol
https://de.wikipedia.org/wiki/Aerosol – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Aerosol – translate
ObráZKY
https://en.wikipedia.org/wiki/Aerosol#/media/File:…
Ako funguje spektrofotometer?
VyparovanIE
Odparovanie prvku alebo zlúčeniny je fázový prechod z kvapalnej fázy na paru. Existujú dva typy odparovania: odparovanie a varenie. Odparovanie je povrchový fenomén, zatiaľ čo varenie je hromadný fenomén. Odparovanie je fázový prechod z kvapalnej fázy na paru (stav látky pod kritickou teplotou), ku ktorému dochádza pri teplotách pod teplotou varu pri danom tlaku. Odparovanie sa vyskytuje na povrchu. Odparovanie sa vyskytuje len vtedy, keď je parciálny tlak pary látky menší ako rovnovážny tlak pár.
https://de.wikipedia.org/wiki/Verdampfen – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Vaporization – translate
ObrázkY
https://en.wikipedia.org/wiki/Vaporization#/media/…
Ionizácia
Ionizácia je proces, pri ktorom atóm alebo molekula získava negatívny alebo pozitívny náboj získavaním alebo stratou elektrónov na vytvorenie iónov, často v spojení s inými chemickými zmenami. Ionizácia môže byť dôsledkom straty elektrónu po kolíziách s subatomickými časticami, kolíziami s inými atómami, molekulami a iónmi alebo interakciou so svetlom. Štiepenie heterolytickou väzbou a heterolytické substitučné reakcie môžu viesť k tvorbe iónových párov. Ionizácia sa môže vyskytnúť prostredníctvom rádioaktívneho rozpadu interným procesom konverzie, pri ktorom excitované jadro prenáša svoju energiu na jeden z elektrónov vnútorného plášťa a spôsobí jeho vysunutie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ioniz%C3%A1cia
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ionizace
https://de.wikipedia.org/wiki/Ionisation – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Ionization – translate
OBRÁZKY
https://en.wikipedia.org/wiki/Ionization#/media/Fi…
ATómová absorpcia grafitovej pece
Atómová absorpčná spektroskopia z grafitových pecí (GFAAS) (tiež známa ako elektrotermálna atómová absorpčná spektroskopia (ETAAS)) je typ spektrometrie, ktorý používa pec potiahnutú grafitovou pecou na odparovanie vzorky. Stručne, technika je založená na skutočnosti, že voľné atómy absorbujú svetlo pri frekvenciách alebo vlnových dĺžkach charakteristických pre príslušný prvok (teda názov atómovej absorpčnej spektrometrie). V určitých limitoch môže byť množstvo absorbovaného svetla lineárne korelované s koncentráciou prítomného analytu. Voľné atómy väčšiny prvkov je možné vyrobiť zo vzoriek použitím vysokých teplôt.
https://en.wikipedia.org/wiki/Graphite_furnace_ato… – translate
Pyrolýza
Pyrolýza je termochemický rozklad organického materiálu pri zvýšených teplotách za neprítomnosti kyslíka (alebo akéhokoľvek halogénu). Zahŕňa súčasnú zmenu chemického zloženia a fyzikálnu fázu a je nezvratný. Slovo pochádza z grécky odvodených prvkov pyro „oheň“ a lýzy „oddeľujúce“. Pyrolýza je typom termolýzy a najčastejšie sa pozoruje u organických materiálov vystavených vysokým teplotám. Jedná sa o jeden z procesov, ktoré sa týkajú spájania dreva, počnúc 200-300 ° C (390-570 ° F). Vyskytuje sa aj v ohňoch, kde spaľujú tuhé palivá alebo pri príchode vegetácie do styku s lávou v sopečných erupciách.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pyrol%C3%BDza
https://de.wikipedia.org/wiki/Pyrolyse – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Pyrolysis – translate
ObráZKY
https://en.wikipedia.org/wiki/Pyrolysis#/media/Fil…
Indukčne viazaná plazmatická hmotnostná spektrometria
Dymový výBOJ
Dymový výboj je plazma, ktorá je tvorená prechodom elektrického prúdu cez nízkotlakový plyn. Vytvára sa pomocou napätia medzi dvoma elektródami v sklenenej trubici obsahujúcej nízkotlakový plyn. Keď napätie presiahne určitú hodnotu, nazývanú nárazové napätie, plyn v trubici ionizuje, stáva sa plazmou a začne odvádzať elektrickú energiu, čo spôsobí, že žiari s farebným svetlom. Farba závisí od použitého plynu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Doutnav%C3%BD_v%C3%B…
https://de.wikipedia.org/wiki/Glimmentladung – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Glow_discharge – translate
OBRázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Glow_discharge#/medi…
Jednosmerný prúd
Jednosmerný prúd (DC) je jednosmerný tok elektrického náboja. Jednosmerným prúdom sa vyrábajú zdroje ako batérie, napájacie zdroje, termočlánky, solárne články alebo dynamá. Jednosmerným prúdom môže prúdiť vodič, napríklad drôt, ale tiež môže pretekať polovodičmi, izolátormi alebo dokonca aj vákuom, ako v elektrónových alebo iónových lúčoch. Elektrický prúd tečie v konštantnom smere, odlišuje ho od striedavého prúdu (AC). Termín, ktorý sa predtým používal pre tento typ prúdu, bol galvanický prúd.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jednosmern%C3%BD_pr%…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stejnosm%C4%9Brn%C3%…
https://de.wikipedia.org/wiki/Gleichstrom – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Direct_current – translate
obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Direct_current#/medi…
ROZprašovanie
Rozprašovanie je proces, pri ktorom sa častice vylučujú z pevného cieľového materiálu v dôsledku bombardovania cieľa energetickými časticami, najmä v laboratóriu, iónov plynu. Stáva sa to len vtedy, keď je kinetická energia prichádzajúcich častíc oveľa vyššia ako bežné tepelné energie (»1 eV). Tento proces môže počas dlhotrvajúceho bombardovania iónov alebo plazmy viesť k významnej erózii materiálov a môže byť teda škodlivý.
https://de.wikipedia.org/wiki/Sputtern – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Sputtering – translate
ObrázkY
https://en.wikipedia.org/wiki/Sputtering#/media/Fi…
Lampa s dutou katódou
Lampa s dutou katódou (HCL) je typ žiarovky so studenou katódou používanou vo fyzike a chémii ako zdroj spektrálnej linky (napríklad pre atómové absorpčné spektrometre) a ako frekvenčný tuner pre
svetelné zdroje, ako sú lasery. HCL využíva efekt dutej katódy, ktorý spôsobuje vedenie pri nižšom napätí a s väčším prúdom ako lampa so studenou katódou, ktorá nemá dutú katódu.
https://de.wikipedia.org/wiki/Hohlkathodenlampe – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Hollow-cathode_lamp – translate
OBRázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Hollow-cathode_lamp#…
Lambertov-Beerov zákon
Indukčná lamPA
Indukčná lampa je nesprávny názov pre indukčnú výbojku. Jedná sa o výbojku, ktorá nemá elektródy v kontakte s pracovným plynom. K excitácii pracovného plynu sa používa vysokofrekvenčné elektromagnetické pole. Excitovanom plyn vyžaruje viditeľné alebo ultrafialové žiarenie, ktoré je pomocou luminoforu prevedené na viditeľné žiarenie.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Induk%C4%8Dn%C3%AD_l…
https://de.wikipedia.org/wiki/Induktionslampe – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Electrodeless_lamp – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Electrodeless_lamp#/…
Oblúková lampa deutéria
Oblúková lampa deutéria (alebo jednoducho deutériová lampa) je nízkotlakový svetelný zdroj s plynovou výbojkou, ktorý sa často používa v spektroskopii, keď je potrebné kontinuálne spektrum v ultrafialovej oblasti. Plazmové „oblúky“ alebo výbojky používajúce vodík sú pozoruhodné pre ich vysoký výkon v ultrafialovom žiarení, s pomerne malým výstupom vo viditeľnom a infračervenom tele. Toto je podobné situácii vo vodíkovom plameni. Oblúkové lampy vyrobené bežným svetlom-vodíkom (vodík-1) poskytujú veľmi podobné UV spektrum deutéria a používajú sa v UV spektroskopoch. Avšak svetelné zdroje využívajúce deuterium majú dlhšiu životnosť a emisiu (intenzitu) na vzdialenejšom konci svojho UV rozsahu, ktoré sú tri až päťkrát väčšie ako bežné žiarovky s vodíkovým oblúkom pri tej istej teplote. Oblúkové lampy na deutérium, napriek tomu, že sú niekoľkonásobne drahé, sa považujú za vynikajúci svetelný zdroj svetlo-vodíkových oblúkových žiaroviek pre rozsah krátkodobých UV žiarenia.
https://en.wikipedia.org/wiki/Deuterium_arc_lamp – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Deuterium_arc_lamp#/…
XENónová výbojka
Xenónová výbojka je špecializovaný typ plynovej výbojky, elektrické svetlo, ktoré produkuje svetlo pri prechode elektrickou energiou cez ionizovaný xenónový plyn pri vysokom tlaku. Vytvára jasné biele
svetlo, ktoré úzko napodobňuje prirodzené slnečné svetlo. Xenónové oblúkové lampy sa používajú vo
filmových projektoroch v divadlách, vo svetlometoch a na špecializované použitie v priemysle a výskumu na simuláciu slnečného žiarenia. Xenónové svetlomety v automobiloch vlastne používajú kovové halogénové žiarovky, pri ktorých sa xenónový oblúk používa len počas štartovania.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Xenonov%C3%A1_v%C3%B…
https://de.wikipedia.org/wiki/Xenon-Gasentladungsl… – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Xenon_arc_lamp – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Xenon_arc_lamp#/medi…
Pomer signálu k šumu
Pomer signálu k šumu (skratka SNR alebo S / N) je miera používaná vo vede a technike, ktorá porovnáva úroveň požadovaného signálu s úrovňou hluku pozadia. Je definovaný ako pomer výkonu signálu k výkonu šumu, často vyjadrený v decibeloch. Pomer vyšší ako 1: 1 (väčší ako 0 dB) znamená viac signálu ako šum. Zatiaľ čo SNR je bežne citovaný pre elektrické signály, môže sa aplikovať na akúkoľvek formu signálu (ako sú hladiny izotopov v ľadovom jadre alebo biochemická signalizácia medzi bunkami).
https://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_rati… – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_rati…
Spektrofotometria a Beerov zákon
Zeemanov JAV
Zeemanov jav je rozštiepenie spektrálnych čiar na niekoľko zložiek vplyvom magnetického poľa, v ktorom sa nachádza zdroj žiarenia. Je podmienený možnými orientáciami magnetického momentu viazaného s mechanickým momentom atómu. Veľkosť rozštiepenia vzrastá s intenzitou magnetického poľa. Zeemanov jav umožňuje z meraní polohy rozštiepených spektrálnych čiar určovať veľkosť a smer magnetických polí (napríklad v slnečných škvrnách a v magnetických hviezdach). Jav objavil Pieter Zeeman v roku 1896.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zeemanov_jav
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zeeman%C5%AFv_jev
https://de.wikipedia.org/wiki/Zeeman-Effekt – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Zeeman_effect – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Zeeman_effect#/media…
Indukčne viazaná plazmatická hmotnostná spektrometria
ICP-MS čiže hmotnostná spektrometria s indukčne viazanou plazmou je ultrastopová analytická metóda slúžiaca na stanovenie obsahu stopových množstiev jednotlivých prvkov v analyzovanej vzorke. Táto technika umožňuje analyzovať takmer všetky prvky od lítia po urán s citlivosťou od jednotiek ppt až po stovky ppm. Jej masové nasadenie nastalo až v posledných približne 20 rokoch, kedy boli úspešne vyriešené technické problémy s vytváraním stabilného vákua o tlaku rádovo 10-5Torru a udržaním konštantných podmienok v argónovej plazmy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/ICP-MS
https://de.wikipedia.org/wiki/Massenspektrometrie_…
https://de.wikipedia.org/wiki/Massenspektrometrie_… – translate
https://en.wikipedia.org/wiki/Inductively_coupled_… – translate
Obrázky
https://en.wikipedia.org/wiki/Inductively_coupled_…
LAserová absorpčná spektrometria
Laserová absorpčná spektrometria (LAS) sa týka techník, ktoré používajú lasery na stanovenie koncentrácie alebo množstva druhu v plynnej fáze absorpčnou spektrometriou (AS). Optické spektroskopické techniky vo všeobecnosti a najmä laserové techniky majú veľký potenciál na detekciu a monitorovanie zložiek v plynnej fáze. Spájajú niekoľko dôležitých vlastností, napr. Vysokou citlivosťou a vysokou selektivitou s možnosťou nediskriminácie a vzdialeného snímania. Laserová absorpčná spektrometria sa stala najpredávanejšou technikou kvantitatívneho hodnotenia atómov a molekúl v plynnej fáze. Je tiež široko používanou technikou pre rôzne iné aplikácie, napr. V oblasti optickej frekvenčnej metrológie alebo v štúdiách interakcií ľahkých látok. Najbežnejšou technikou je laditeľná laserová absorpčná spektroskopia (TDLAS), ktorá sa stala komercializovanou a používa sa na rôzne aplikácie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Laser_absorption_spe… – translate
Monochromátor
WEBové stránky
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.slideshare.net/sharmasuriti/atomic-abs…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.liskeard.cornwall.sch.uk/images/Liskear…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.liskeard.cornwall.sch.uk/images/Liskear…
Atómová absorpčná spektroskopia
https://chem.libretexts.org/Textbook_Maps/Analytic…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://chemicalinstrumentation.weebly.com/flame-aa…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=4222
Atómová absorpčná spektroskopia
http://elchem.kaist.ac.kr/vt/chem-ed/spec/atomic/a…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.labcompare.com/Spectroscopy/Atomic-Abso…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://mrclab.com/productsList.aspx?PcatID=1201�…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.shimadzu.com/an/elemental/aa/
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.perkinelmer.com/category/atomic-absorpt…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.shsu.edu/~chm_tgc/primers/AAS.html
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.intechopen.com/books/atomic-absorption…
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.thermofisher.com/sk/en/home/industrial…
Atómová spektroskopia
http://www.andor.com/learning-academy/atomic-spect…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://www.aurorabiomed.com/atomic-absorption-spec…
Atómová absorpčná spektroskopia
http://lab-training.com/aas/
Atómová absorpčná spektroskopia
VidEÁ
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=6xcjh4GBtUk
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=GO5KKAZoqeE
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=_izbNvw2Tkg&t=63s
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=I5dO8AYa3eU&t=342s
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=YDh4EjyDmjc
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=Yzan11nP6Ls
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=L3OFSJ8ZHog
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=3hnVixQ79RE
Atómová absorpčná spektrofotometria
https://www.youtube.com/watch?v=HBegTB_WDxQ
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=miKyZm_vI_g
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=qvuz3BTBCwo
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=U_1lN1eo5ZU
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=0aGNmJ80gPk
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=zkDoRFFc1fE
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=j68xgp64L40&t=581s
Atómový absorpčný spektrometer
https://www.youtube.com/watch?v=VL_0rEAQrF0
Atómová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=1XTTZR1scEs
Ako funguje spektrofotometer?
https://www.youtube.com/watch?v=pxC6F7bK8CU
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=6xcjh4GBtUk&t=2s
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=j68xgp64L40
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=GO5KKAZoqeE&t=7s
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=I5dO8AYa3eU
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=cDeB5AQO0Zo
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=_izbNvw2Tkg&t=4s
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=3hnVixQ79RE
Atomová absorpčná spektroskopia
https://www.youtube.com/watch?v=Pi-fqnjqcIw
Indukčne viazaná plazmatická hmotnostná spektrometria
https://www.youtube.com/watch?v=biE8smiLx-8
Indukčne viazaná plazmatická hmotnostná spektrometria
https://www.youtube.com/watch?v=41ArJsLqF5k
Indukčne viazaný plazmatický hmotnostný spektrometer
https://www.youtube.com/watch?v=KGLmorX_8yE
Indukčne viazaná plazmatická hmotnostná spektrometria
https://www.youtube.com/watch?v=Plr3OiMCMv8
Indukčne viazaná plazmatická hmotnostná spektrometria
https://www.youtube.com/watch?v=aI4yEHdEFCk
Zeemanov jav
https://www.youtube.com/watch?v=kKbAl7q-t5A
Zeemanov jav
https://www.youtube.com/watch?v=hAAFwTLs0KE
Zeemanov jav
https://www.youtube.com/watch?v=WDmkRRL1DCM
Zeemanov jav
https://www.youtube.com/watch?v=qmbuHAo2uzM
Zeemanov jav
https://www.youtube.com/watch?v=wTd30wLIBkI
Lambertov-Beerov zákon
https://www.youtube.com/watch?v=BST5GRsAnPk&t=13s
Lambertov-Beerov zákon
https://www.youtube.com/watch?v=c37XQSLca9M&t=14s
Lambertov-Beerov zákon
https://www.youtube.com/watch?v=4hlpdOTbcvk
Lambertov-Beerov zákon
https://www.youtube.com/watch?v=YDk64wyHywQ